Webdesign > Strategi for webutvikling

Visual Media tilbyr skreddersydde løsninger etter dine ønsker og behov. Punktene nedenfor viser en typisk gjennomføring av et webprosjekt.

• Spesifisering

Vi innhenter informasjon om din bedrift, virkeområde, konkurrenter og lignende. Deretter defineres behov, målsetting, omfang og innhold.

• Design

Basert på spesifikasjonen utvikler vi et designforslag. Her har vi laget et overordnet design som viser hvordan nettsidene vil se ut og hvordan hovedstrukturen og navigeringen vil være.

• Prototype

Her har vi hurtigutviklet en foreløpig versjon av nettsidene hvor vi kan prøve ut hvordan design, struktur, navigering og presentasjon av innhold vil fungere.

• Utvikling av nettstedet

Når vi har klart for oss hvordan nettsidene skal se ut og fungere, begynner vi å kode nettsidene. Vi optimaliserer grafiske elementer og bilder for bruk på web og sørger for at tekst og innhold blir presentert på en best mulig måte.

• Ferdigstilling

Vi foretar en evaluering av nettstedet for å sikre at alt er som det skal og optimaliserer nettsidene for søkemotorer.

• Publisering

Nettstedet publiseres og registreres i utvalgte søkemotorer og kataloger på Internett.

• Oppfølging

Vi følger opp søkemotoroptimaliseringen og er tilgjengelige for rådgivning og evt annen hjelp du måtte trenge.

Webutvikling

Evaluering og testing av brukskvalitet bør gjøres jevnlig under hele utviklingsprosessen.

Det er mer effektivt å foreta flere og mindre tester gjennom hele utviklingen enn å foreta en omfattende test rett før lansering.

Forbedringer og feilretting blir dyrere jo lengre man kommer i utviklingsprosessen. Å gjøre endringer på et designforslag er langt enklere enn på et ferdig nettsted.